Попуст!
a-nasmevka-na-mona

ИСБН: 978-9989-32-750-6

НАСМЕВКАТА НА МОНА ГЛУВЧЕВА

Автор:

250 ден 220 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 128
Повеќе за едицијата Стилтон https://geronimostilton.com/IT-it/home/


Илустриран детски роман на 128 страници за згодите и незгодите на Џеронимо Стилтон во расрешување на мистеријата за ремек делото „Насмевката на Мона Глувчева“ од најпознатиот уметник во Глувчево – Глушонардо да Цвинчи. „Мона Глувчева крие тајна. Глушонардо да Цвинчи во сликата скрил мистериозни докази… Мојот глувчевски инстинкт насети дека тука се крие некое богатство. Не слушнавте? Сакате да дојдете со мене или не сакате? Ќе биде необична потрага по богатство, ви давам чесен Стилтонски збор.“

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-750-6 Категории: , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “НАСМЕВКАТА НА МОНА ГЛУВЧЕВА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *