Попуст!
korica-nasmevka-co-cimet

ИСБН: 978-9989-32-861-9

НАСМЕВКА СО ЦИМЕТ

Автор:

300 ден 250 ден

Издавач : Култура
Формат: 13,5 х 20 см.
Страници : 404
Повеќе за авторот http://kultura.com.mk/avtor/katerina-serafimovska/


 

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-861-9 Категории: , ,

Опис на производот

Таа е најубавата жена во Париз…
Навидум има сè – богатство, слава и углед,
но потајно сонува за човекот на нејзиниот живот…
Виртуозна љубовна приказна, сместена во Градот на Светлината… Љубовен триаголник помеѓу еден зрел француски режисер, неговата петнаесет години помлада сопруга – македонска актерка во подем и нејзиниот поранешен сопруг, привлечен сликар од Њујорк.

Интензивен „емотивен танц“ помеѓу главните актери на романот, чудесно преплетување на нивните реминисценции од минатото, но и на комплицираните нитки на сегашноста…

Интимен психолошки дијалог кои ќе го водат самите со себе, како патоказ за одлуките кои допрва ќе треба да ги донесат.

Дали вистинската љубов сепак ќе биде посилна од сите удари на судбината?

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “НАСМЕВКА СО ЦИМЕТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *