a-moeto-ime-e-stilton

ИСБН: 9989-32-735-1

МОЕТО ИМЕ Е СТИЛТОН, ЏЕРОНИМО СТИЛТОН

Автор:

299 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 128
Повеќе за едицијата Стилтон https://geronimostilton.com/IT-it/home/


Џеронимо Стилтон е роден во Глувчево (Oстровот на Глувците), дипломирал Глувчологија на глодарската книжевност и Компаративна археоглувчешка филозофија. Раководи со Глувчеви Вести, најпознатиот весник на Островот на Глувците. Има добиено многу признанија, меѓу кои и наградата Глувцингер за делото „Тајната на исчезнатото богатство“. Неговите книги, преведени на 37 јазици, продадени се во повеќе од 20 милиони примероци са мо во Италија, а преку 40 милиони во целиот свет! Добитник е на наградите „Андерсен“ за лик на годината (2001 година) и наградата за „Најдобра Е-книга за деца“ (2002 година).

Compare

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “МОЕТО ИМЕ Е СТИЛТОН, ЏЕРОНИМО СТИЛТОН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *