Попуст!
tea stilton

ИСБН: 978-9989-32-958-6

МИСТЕРИЈА ВО ПАРИЗ

Автор:

350 ден 330 ден

Интерактивно издание
Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 224 стр.
Наслов на оригиналот:Mistero a Parigi
Повеќе за едицијата Стилтон http://www.ildiariodelleteasisters.it/
https://geronimostilton.com/IT-it/tea-sisters__3316/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-958-6 Категории: , ,

Опис на производот

Каква тајна е скриена зад кражбата на модната колекција на Жили Шифон? Одморот на Сестринството „Теа“ во Париз се претвора во мистерија што чека на ваше решение. Неверојатна потрага по крадецот во сенката на Ајфеловата кула!

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “МИСТЕРИЈА ВО ПАРИЗ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *