screen-13.40.51[05.02.2018]

ИСБН: 978-9989-32-927-2

СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ

Автор:

390 ден

ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ #1 http://kultura.com.mk/proizvod/lubovniot-detektiv/
СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ #2
Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 435 стр.
Наслов на оригиналот Alexandra Potter, LOVE FROM PARIS
Повеќе за авторот http://www.alexandrapotter.com/
https://www.facebook.com/Alexandra.Potter.Author/

Compare
Шифра: 978-9989-32-927-2 Категорија:

Опис на производот

Кога новиот дечко Џек ја остава на аеродромот, Руби Милер ги брише солзите и си купува карта за Париз. Во Париз посетува еден стар пријател, сакајќи да направи пауза. Но, градот на љубовта има сосема други идеи.

Во еден стан каде што и времето застанало, Руби ќе пронајде пакет со изгубени љубовни писма кои ќе ја заробат во една мистерија која трае повеќе од седумдесет години. Кој е авторот на писмата? Зошто сопственикот на станот ги затворил ролетните и избегал од Париз пред војната и никогаш не се вратил? Каква тајна се крие?

Додека мистеријата се продлабочува, животот на Руби се враќа во нормала, а духовите од минатото и љубовната афера нема да можат да ја загрозат.

Од најпродаваниот автор на МОЈОТ ГОСПОДИН СОВРШЕН, овoj магичен роман е за секоја девојка која некогаш ја сонувала блескавата светлина на Париз и љубовта која трае цел живот…

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *