Попуст!
koritsa-linda

ИСБН: 978-9989-32-852-7

ЛИНДА

Автор:

550 ден 440 ден

Едиција ЕВЕРТ БЕКСТРОМ
ЛИНДА #1
ОНОЈ ШТО ГО УБИ ЗМЕЈОТ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/onoj-shto-go-ubi-zmejot/
Издавач: Култура
Дата: 2016
Формат: мека
Страници: 600
Наслов на оригиналот LINDA
Повеќе за авторот http://www.leifgwpersson.se/


Исполнет со црн хумор и со возбудлива привлечност, крајно реалистичен, ЛИНДА е роман со одлични описи, како на личностите така и на настаните внатре во книгата, кои на читателот му нудат вистинско модерно ремек дело. Еверт Бекстрем, главниот лик што авторот го опишува како низок, полничок и неподнослив, е полицискиот инспектор што против своја волја е испратен во Стокхолм за да го испита убиството на младата полициска приправничка.

Добитник на наградата ПЕТРОНА на најдобар скандинавски крими роман во 2014 година.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-852-7 Категории: , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ЛИНДА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *