a-krstopatite-na-venko-markovski

ИСБН: 978-9989-32-653-0

Крстопатите на Венко Марковски

Автор:

800 ден

Издавач : Култура
Година : 2011
Формат : мека
Страници : 492


Крстопатите на Венко Марковски е составена од два дела. Првиот ден е за сознанијата за едно бурно време кога се удирале темелите насовремениот,литературниот македонски јазик. Во вториот дел се првообјавуваат оригинални творби на Венко Марковски.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-653-0 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Крстопатите на Венко Марковски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *