a-kalesh-angja

ИСБН: 978-9989-32-206-6

Калеш Анѓа

Автор:

100 ден

Издавач : Култура
Година : 2001
Формат : мека
Страници : 178


Калеш Анѓа – лик на девојка која е родена како македонка, која го цени своето потекло и никогаш не би се откажала од својата вера. Таа поседува моминска храброст и се потпира на својата чест.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-206-6 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Калеш Анѓа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *