Попуст!
izgubeni-vo-ljubovta-korica

ИСБН: 978-9989-32-802-2

Изгубени во љубовта

Автор:

350 ден 315 ден

Издавач : Култура
Година : 2015
Формат : мека
Страници : 294


Една случајна средба. Прва љубов.
Неверојатно сознание.

Можеш да сакаш само еден, до крајот…

Лажи ме, но сакај ме засекогаш. Избриши ме од сеќавања, но не и од срце. Оливија Каспен отсекогаш знаела како да добие сè што ќе посака. Сепак, сега мора грчевито да се бори за тоа што некогаш го имала. Откритието дека нејзиното поранешно момче, Кејлеб Дрејк, го изгубил своето памтење повторно ќе го растрепери нејзиното срце. Сега се поставува прашањето колку далеку е подготвена да оди за да го врати во својот живот и покрај лошата репутација која ја следи. Макотрпно се труди да го скрие својот вистински идентитет и прљавото минато. Најголемата препрека на патот на Оливија во остварување на целта е новата девојка на Кејлеб, огнената црвенокоса, Лија Смит.

Шифра: 978-9989-32-802-2 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Изгубени во љубовта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *