Попуст!
korica-ischisteni-dushi

ИСБН: 978-9989-32-860-2

Исчистени души

Автор:

250 ден 200 ден

Издавач : Култура
Формат : 13,5 х 20 см.
Страници : 162


Еден аманет кој под многу чудни, неочекувани околности ќе се оствари. Исполнувањето на аманетот носи нови средби и спомени од минатото, притоа полека чистејќи ги душите на членовите од двете семејства што некогаш биле тесно поврзани. Чистењето на душите од тагата, болката, открива скриена љубов што сѐ уште и после толку многу години се топли на првите искри. Сегашноста исполнета со радост, среќа, љубов, но и со верба, свесно го потиснува минатото подавајќи и рака на иднината.

Роман кој уште од првата страница ќе ве повика на одлично патување. Приказна која се чита во еден здив, но останува вечно запишана во вашата меморија.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-860-2 Категории: , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Исчистени души”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *