a-histerija

ИСБН: 978-9989-32-711-7

Хистерија

Автор:

199 ден

Издавач : Култура
Година : 2013
Година : мека
Страници : 89


Во „Хистерија“ се враќа еден од најрани фројдови „случаи“ за да го прогонова психоаналитичарот, но го наоѓа Салвадор Дали како се крие во креденец. Една од најбрилијантните оригинални и забавни драми со последниве години. Роман кој е див, чуден и смешен, сериозен, внимателна и шокантно, богохулно и лекомислен, интелектуален, фактичка фантазија и кошмар.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-711-7 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Хистерија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *