a-grobnicata-na-imperatorot

ИСБН: 978-9989-32-723-0

ГРОБНИЦАТА НА ИМПЕРАТОРОТ

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

450 ден

Kнига#6 од Едиција КОТОН МАЛОУН http://steveberry.org/books/
Во издание на Култура 
#2 АЛЕКСАНДРИСКА ВРСКА 
#3 ВЕНЕЦИЈАНСКО ПРЕДАВСТВО 
#5 ПАРИСКА ОДМАЗДА http://kultura.com.mk/proizvod/pariska-odmazda/
#6 ГРОБНИЦАТА НА ИМПЕРАТОРОТ 
#8 КРАЛСКА ИЗМАМА http://kultura.com.mk/proizvod/kralska-izmama/
#11 ЧЕТИРИНАЕСЕТТАТА КОЛОНИЈА http://kultura.com.mk/proizvod/chetiranesettata-kolonija/
Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 511
Наслов на оригиналот Steve Berry, THE EMPEROR'S TOMB
Повеќе за авторот http://steveberry.org/


 

Нема на залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-723-0 Категории: ,

Опис на производот

Возбудлив роман за битката за светска доминација помеѓу опасни криминални организации, со мистериозна приказна за гробницата на првиот император на Кина, чувана од армијата на теракотни војници, била запечатена повеќе од 2200 години. Таа е една од најголемите археолошки локалитети во светот, но кинеската влада не дозволува да се отвори. Се поставува прашањето Зошто? Ова прашање се обидува да го одговори поранешниот таен агент Котон Малон, по добивање на чудна белешка од уште почудна веб-страница. Посетувајќи ја веб-страницата дознава за проблемот на неговата пријателка Касиопеја Вит со еден човек кој бара од Малон да му донесе древен артефакт кој Касиопеја му го доверила на чување. Но постои еден мал проблем: Малон не знае што се случува. Од овој момент почнува возбудливото патување од Европа до Кина, полно со интриги, заплети и расплети на смртоносни тајни.

1 коментар за ГРОБНИЦАТА НА ИМПЕРАТОРОТ

  1. 5 од 5

    :

    Procitana vo eden zdiv. Vozbudliv triler so istoriski fakti koj ve drzi buden do poslediot zbor. Dodeka ja citav knigata imav vpecatok kako da sum tamu, zaedno so Koton i Kasiopeja.

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *