Попуст!
kultura-kniga-slajder

ИСБН: 978-9989-32-920-3

ГЕНИЈАЛНИ ЛАГИ

Автор:

550 ден 499 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 644 стр.
Наслов на оригиналот: Nora Roberts, GENUINE LIES
Повеќе за авторот http://www.noraroberts.com/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-920-3 Категории: , ,

Опис на производот

Книга за која постојано се зборува …
Ева Бенедикт е последна од филмските диви, симпатичен секс-симбол со освоени два Оскара, четири поранешни сопрузи и легија љубовници.
Нема тајна, ниту скандал што таа не го знае. Сега Ева одлучи да ги напише своите мемоари – без цензура и каква било забрана. Цел Холивуд ја моли да не го стори тоа. Но, Ева има свои причини…
Посинокот на Ева, Пол Винтроп, кој патем е вистинска секс-бомба, ќе ја разниша решителноста на Ева да ја раскаже својата приказна. И додека Џулија дознава колку непријателите на Ева спречуваат книгата да биде објавена, таа, исто така, открива дека Ева има една последна, темна тајна за споделување.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ГЕНИЈАЛНИ ЛАГИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *