Попуст!
Screenshot_6

ИСБН: 978-9989-32-935-7

ЕМОТИВЕН МАНИПУЛАТОР

Автор:

350 ден 320 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 214 стр.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-935-7 Категории: , ,

Опис на производот

Жртвувајќи ја среќата заради љубовта, ја загубив онаа најважната – љубовта кон самата себе. Лутејќи се на сите околу мене, најмногу се налутив на себеси. Гневот кој го чувствував, ме надвладеа. Тагата, исто така. Разочарувајќи се во светот, најмногу се разочарав самата себе. Грижејќи се премногу, заборавив да се грижам за самата себе. и тоа траеше, и траеше…
Сè додека не се разбудив, за среќа. сè додека не ги отворив очите и вистински прогледав за прв пат.

Сè додека не ги пуштив сите лоши мисли од себе и решив да се ослободам. И престанав да се лутам. престанав да бидам гневна. Престанав да се разочарувам.

Светот е онаков каков што е. Но, јас ќе бидам онаква каква што сакам да бидам во него. и додека сум овде, секоја секунда живот, ќе ја љубам и ценам.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ЕМОТИВЕН МАНИПУЛАТОР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *