eden plus eden 2

ИСБН: 978-9989-32-901-2

ЕДЕН ПЛУС ЕДЕН

Автор:

450 ден

Издавач : Култура
Година : 2017

Compare
Шифра: 978-9989-32-901-2 Категории: ,

Опис на производот

Да претпоставиме дека вашиот живот не е во ред. И тоа многу. Вашиот сопруг е исчезнат, тинејџерот посинок тврди дека е малтретиран, а вашата ќерка која е фрик за математика ѝ се пружа животна шанса која вие не можете да си ја дозволите. Тоа е судбината на Џес. Но, неочекуваниот витез во сјаен оклоп ќе ѝ понуди спас. Само што витезот на Џес е чудниот Ед, неподнослив милионер, чиј дом таа го чисти. Тој ќе понуди да го одвезе ова дисфункционално семејство на математичката олимпијада. Тоа е првиот, а можеби и последниот, несебичен чин во неговиот живот. ЕДЕН ПЛУС ЕДЕН на авторката Џоџо Мојес е еден од нејзините најдобри романи, тој е феноменален. Ќе се смееш, ќе плачеш, одвај ќе ја дочекаш последната страница.Кога ќе го завршиш ќе посакаш повторно да го прочиташ.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ЕДЕН ПЛУС ЕДЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *