a-dnevnikot-na-huliganot

ИСБН: 978-9989-32-726-1

Дневникот на хулиганот

Автор:

350 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : тврда
Страници : 198


Среќата се заслужува, како и љубовта. И потоа се враќаат: секоја љубов и секоја среќа се враќа назад – во добрината или во злото, во некој нареден љубовник, во некој следен свет кој треба да се гради, а не можеш да го градиш светот од ништо. Кога почнуваш една приказна, во неа влегуваш со сите свои приказни, со добрите и лошите мигови од тие приказни, со сето она кое те направило или не те направило човек. Луѓето се, сепак, производи во настанување сиот свој живот.

Compare
Шифра: 978-9989-32-726-1 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Дневникот на хулиганот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *