Попуст!
chitatelot-na-fibula

ИСБН: 978-9989-32-663-9

Читателот во фабула

Автор:

350 ден 175 ден

Издавач: Култура
Година: 2011
Формат: мека
Страници: 350


„Читателот во фабула”. Читателот, кој е се когаш покрај нас, секогаш над нас, секогаш зад петиците на текстот, ќе го внесеме во текстот. Ова е еден од начините како да му се укаже доверба но, едновремено, да се ограничи и да се контролира. Меѓутоа, требаше да се направи избор: или да се говори за задоволството што го дава текстот или за тоа зошто текстот може да нуди задоволство.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-663-9 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Читателот во фабула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *