korica-buri-vo-srceto

ИСБН: 978-9989-32-828-2

Бури во срцето

Автор:

299 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Формат : 13,5 х 20 см.
Страници : 208


Потресна приказна за жена која не ја сфатила опаснoста од пловењето на отворено море, па запловила во немирните води со пропустлив појас за спасување. Роман за копнежот на една жена
по забранетата љубов, и за мајка која по една кобна грешка останува и без децата. Една животна приказна за жена на која животот сурово и го наплатил гревот.

Нема на залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-828-2 Категории: , , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Бури во срцето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *