a-za-ljubovta-kon-sinot

ИСБН: 978-9989-32-680-6

За љубовта кон синот

Автор:

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

350 ден

Издавач : Култура
Година : 2012
Формат : мека
Страници : 345


Иако пораснала во побогата фамилија, Марјам била сведок на страшна судбина на нејзината мајка, баба и три тетки, и отсекогаш жалела што не се родила како машко. Како и повеќето млади луѓе од Кабул, била во шок кога Русите ја нападнале нејзината земја. По бунтовната борба, за да го спаси голиот живот, била принудена да пребега од Авганистан.

Иако новиот живот во Америка и’ бил на дофат, нејзиниот татко имал поинакви планови; и’ договорил брак со Авганистанец кој ќе се покаже како насилен и избувлив. Малтретирана и психички и физички, Марјам конечно ќе пронајде утеха во новородениот син.

Кога се обидела да избега, сопругот и’ го киднапира синот и и’ забранува да го гледа. Слушајќи ги потресните приказни за граѓанската војна и репресиите во Авганистан, Марјам ќе ги помине годините во потрага по изгубеното дете.

Out of stock

Compare
SKU: 978-9989-32-680-6 Category:

1 review for За љубовта кон синот

  1. Rated 5 out of 5

    Ирена М.

    Нема зборови кои би ја опишале книгава… Треба да се прочита, да се доживее. Преубава книга…

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *