a-vrabotuvanje-i-otpushtanje

ИСБН: 978-9989-32-559-6

Вработување и отпуштање

Автор:

100 ден

Издавач : Култура
Година : 2008
Формат : мека
Страници : 79


Се прашувате како најуспешните лидери од целиот свет успеале да се соочат со своите најтешки предизвици? Сега можете да откриете благодарение на Научени лекции. Со својата концизност и привлечност,секоја книга од овој нов циклус содржи од дванаесет до четиринаесет есеи, напишани од врвни лидери од областа на бизнисот, јавниот сектор и академијата, поврзани со најтешките прашања со кои тие се соочиле. Како основно средство за секој зафатен менаџер, Научени лекции овозможува брз пристап до мудроста и значењето на најталентираните лидери во светот.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-559-6 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вработување и отпуштање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *