volsebnikot-od-oz

ИСБН: 978-9989-32-690-5

Волшебникот од Оз

Автор:

150 ден

Издавач: Култура
Година: 2012
Формат: мека
Страници: 175


Во книгата „Волшебникот од Оз“ се раскажуваат приказните на неколкуте ликови кои започнуваат едно необично патување, водени од својот недостаток и барајќи надеж за негово остварување, длабоко во себе носејќи ја желбата истиот да го престорат во сопствена предност. Но, дали е поважна целта или самото патување е едно од прашањата кои Ве засегнува, читајќи ја ова книга, како и тоа дали само во нас може да се пронајде сето она што го бараме од другите.

Најсложените прашања во оваа книга се одговараат на едноставен начин, со што таа се здобива со саркастична нијанса, во која може да се ужива „патувајќи“ заедно со ова необично, но многу забавно друштво.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-690-5 Categories: ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Волшебникот од Оз”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *