a-tuka-okolu-nas

ИСБН: 978-9989-32-657-8

Тука околу нас

Автор:

220 ден

Издавач: Култура
Година: 2011
Формат: мека
Страници: 238


Се случува сето она што го нарекуваме живот, но ние никако не успеваме да влеземе во него, а уште помалку, да ми ја најдеме – смислата. Мора да ги отвориме очите, да ги согледаме вистината, љубовта, алчноста, достоинството, амбицијата, самопочитувањето, мудроста и сите оние суптилни котелци, од кои е исткаено нашето сложено човечко битие.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-657-8 Categories: ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тука околу нас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *