Вера

ИСБН: 978-9989-32-938-8

ТРАЕН ИЗВОРНИК

Автор:

300 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 174 стр.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-938-8 Categories: ,

Description

ОТПОР
Поради силниот збор, макар на непризнат јазик,
сè уште одбирам звуци на македонската лира.
Тоа е мојот штит, рамен на вашата сила,
силници! Зашто гробот со сите и вас ве збира.
Спокојство глумам пред вас дури созвучја барам
или тајновито име негде во нашиот предел.
Тоа е мојот облог во морничавата игра,
тоа е мојата мисла упорно што сум ја следел.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ТРАЕН ИЗВОРНИК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *