Попуст!
a-presudni-godini

ИСБН: 978-9989-32-714-8

Пресудни години

Автор:

450 ден 315 ден

Издавач : Култура
Година : 2013
Формат : мека
Страници: 200


Книгава е сведоштво за последните години од опстојувањето на СФРЈ кога, меѓу другото, благодарение и на д-р Јаков  Лазароски, во Македонија беа создадени темелните претпоставки за ‘оттргнување’ на земјата од прегратките на режимот Слободан Милошевиќ.

Оваа книга не предупредува дека ниедна страница од историјата не треба да се затвори набрзина, без да се прочита и да се разбере.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-714-8 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пресудни години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *