Попуст!
Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-906-7

ПОГЛЕД ПОЛН СИНИЛО

Автор:

320 ден 290 ден

Издавач : Култура

Година : 2017
Повеќе за авторот http://kultura.com.mk/avtor/katerina-serafimovska/

 

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-906-7 Categories: , , ,

Description

Приказна што ќе ве остави без здив…

Чудесен роман, чијашто приказна се протега на три континенти, величествено прикажувајќи ги судбините на три различни генерации. Ова е роман за Љубовта и за Пријателството, како и за деликатната граница помеѓу нив. За сето она што на човека му е потребно, за да ги помести своите лични граници. Приказна за храброста, жртвувањето, простувањето и за надежта… Сето тоа само за да се дофати еден поглед, исполнет со синило!
„Поглед полн синило“ е трет роман на писателката Катерина Серафимовска, по нејзиниот „Забранет поглед“ (1999) и „Насмевка со цимет“ (2016), а воедно и нејзината осма издадена книга.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПОГЛЕД ПОЛН СИНИЛО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *