od-zvezdite

ИСБН: 978-9989-32-885-5

ОД ЅВЕЗДИТЕ ДО ЛУЛКАТА

Автор:

Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)

400 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 437

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-885-5 Categories: ,

3 reviews for ОД ЅВЕЗДИТЕ ДО ЛУЛКАТА

 1. Rated 5 out of 5

  Томе Мешковски

  Прекрасен роман во кој писателката го опишува животот на едно семејство во средниот век и притиоа користи историски факти, случувања од тоај период. Сето тоа е напишано на еден специфичен, но и едноставен, разбирлив начин. Читателот , читајки го романот има чувство како да е во времето и местотона случувањето.
  Со еден збор , ПРЕКРАСНО.

 2. Rated 5 out of 5

  Историчар21

  Одлична книга! Срдечно ја препоралувам на сите љубители на историските романи, вистински “page turner”.

 3. Rated 5 out of 5

  Вера Петрушева

  Прекрасна книга која се чита во еден здив и искрено Ви ја препорачувам!

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *