korica-od-magla-na-jug

ИСБН: 978-9989-32-798-8

Од магла на југ до месечина на север

Автор:

299 ден

Издавач : Култура
Година : 2015
Формат : мека
Страници : 372


Романот претставува спој на сите светови на авторот, каде искуството од професионалниот ангажман го користи за да креира стил кој е конкретен, концизен и со цел на читателот да му се доловат сите чувства на едноставн начин што ќе го направи неизбежно соживувањето на читателот со приказната и ликовите. Инспириран од историските настани на 20тиот век, како и од вековната човекова борба за остварувањето на своите соништа и идеали, романот ќе го прошета читателот низ многу светли и темни улици и сцени, каде ќе биде прикажана природата на човечкото битие од љубов и топлина до брутални злосторства кои ќе го занемат читателот.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-798-8 Categories: , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Од магла на југ до месечина на север”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *