Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-886-2

ОБИДИ СЕ СО МЕНЕ

Автор:

420 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 454 стр.
Наслов на оригиналот Jill Mansell, TAKE A CHANCE ON ME
Повеќе за авторот http://jillmansell.co.uk/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-886-2 Categories: , ,

Description

Симпатичен, смешен и романтичен роман, бестселер на Сандеј тајмс

Клио Квин нема голем успех кога станува збор за мажи, но тогаш се појавува Вил. Убав и внимателен, тој може да биде нејзиниот господин Вистински. Работите дефинитивно и` одат во прилог на Клио … освен еден мал проблем со прилично големо его. Џони Ла Вентура, извонреден скулптор, но нејзина голема напаст од детството, кој се враќа во Чанингс Хил и ќе продолжи со измачувањето како никогаш да не бил заминат. Во меѓувреме, сестрата на Клио, Аби има проблем со својот сопруг – Том кој одеднаш станува далечен и повлечен, а таа е решена да дознаете зошто. Но, шокантната вистина ќе значи крај за нивниот среќен брак? Сестрите наскоро ќе дознаат дека минатото може да се врати и да те прогонува.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ОБИДИ СЕ СО МЕНЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *