Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-895-4

ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

Автор:

350 ден

ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ #1
СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/lubov-od-pariz/
Издавач : Култура
Година : 2017
Страници : 443
Наслов на оригиналот Alexandra Potter, THE LOVE DETECTIVE
Повеќе за авторот http://www.alexandrapotter.com/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-895-4 Categories: , ,

Description

„На некој начин јас сум љубовен детектив. На светот нема поголема мистерија од љубовта.“

Руби Милер ја губи својата вера во љубовта. Во обид да ја заборави измамата на нејзиниот партнер, таа ѝ се приклучува на нејзината сестра на еднонеделниот одмор…тука започнува една извонредна авантура.

Украдени куфери, сестра во бегство и згоден странец, Американец, којшто ја намами Руби на магична мистериозна турнеја низ Индија. Шетајќи низ тврдините и посетувајќи гатачи и свадби, таа открива фасцинантни приказни за љубовта според системот „изгубено – пронајдено“.

Но, како што мистеријата се продлбочува, Руби открива интересни тајни кои го вртат наопаку нејзиниот живот. И она што започна како патување за да ја најде нејзината сестра, станува патување за пронаоѓање на својата нова љубов.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *