a-kniga-na-ljubovta

ИСБН: 978-9989-32-703-2

Книга на љубовта

Автор:

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

290 ден

Издавач: Култура
Година: 2013
Формат: мека
Страници: 619


За неговото постоење циркулираат само гласини. Морин  и Беранже ќе добијат чудни знаци кои ќе ги одведат до приказната за грофицата Матилда Тосканска, благородничка од единаесеттиот век, една од првите хероини-заштитнички на Книгата на љубовта. Со помош на својот роднина, језуитскиот научник од Ватикан, Морин ќе се соочи со смртоносните сили решени да ја сокријат вистината и ќе ја следат Матилдината трага низ Белгија, Италија и Франција. Шокантното финале ќе се одигра во катедралата во Шартр…

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-703-2 Category:

1 review for Книга на љубовта

  1. Rated 5 out of 5

    melani

    kniga na ljubovta

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *