a-kalesh-angja

ИСБН: 978-9989-32-206-6

Калеш Анѓа

Автор:

100 ден

Издавач : Култура
Година : 2001
Формат : мека
Страници : 178


Калеш Анѓа – лик на девојка која е родена како македонка, која го цени своето потекло и никогаш не би се откажала од својата вера. Таа поседува моминска храброст и се потпира на својата чест.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-206-6 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Калеш Анѓа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *