a-gjavolot

ИСБН: 978-9989-32-555-7

Ѓаволот не сака да чека

Автор:

250 ден

Издавач : Култура
Година 2008
Страници : 274

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-555-7 Categories: ,

Description

Бонд во последното остварување, Ѓаволот не сака да чека, како и секогаш грациозен, кокетен и беспрекорен, и овојпат во тајна мисија за освојување на читателите.

Себастијан Фолкс во името на Јан Флеминг овојпат е креаторот на најпознатиот таен агент. И на ова дело не му недостигаат акции и авантури, трилер настани кои оставаат без здив и, секако, фантастичните моменти карактеристични само за Бонд. Во потрага по подобар свет, повторно имаме можност да уживаме во авантурите низ коишто не води Бонд. Дејството кое се одвива во Рим, Париз, Лондон, Техеран, е само еден аргумент кој не може да не остави рамнодушни. Ѓаволот не сака да чека, ни дава и појасна слика на настаните и политиката во периодот од шеесеттите години од минатиот век. Со бескомпромисни критики во заднина на делото за политиката на светските сили во тој период, Себастијан Фолкс несомнено успева целосно да го задржи вниманието на читателот и успева да создаде кај него желба и нетрпение за следните доживувања на Бонд.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ѓаволот не сака да чека”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *