Попуст!
a-andzelina-dzoli

ИСБН: 978-9989-32-548-0

Анџелина Џоли

Автор:

100 ден 70 ден

Издавач: Култура
Година: 2008
Формат: мека
Страници: 215


Денес е добитничка на Оскар, на три Златни глобуси, Амбасадорка на добра волја на ООН и мајка на две посвоени и едно биолошко дете, чиј татко е холивудската ѕвезда Бред Пит. Дали Анџелина Џоли, конечно, ја најде среќата на својот живот? Оваа книга токму за ова зборува, за неповторливата појава на една актерка, за нејзините подеми и падови, за осудите, но и за преголемата глад од јавноста за секој нејзин потег, актерски, особено.

Out of stock

Compare
SKU: 978-9989-32-548-0 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Анџелина Џоли”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *