Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-902-9

АКО ЈА ПОЗНАВАШЕ СЕСТРА МИ

Автор:

420 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 322 стр.
Наслов на оригиналот Michelle Adams, IF YOU KNEW MY SISTER
Повеќе за авторот http://www.michelleadams.co.uk/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-902-9 Categories: , ,

Description

И сега таа ме пронајде повторно…

Ајрини Харингтон како дете била дадена од страна на нејзините родители на возраст од три години. Иако таа го помина целиот свој живот убедувајќи се дека родителите не ѝ се потребни, длабоко во себеси Ајрини се обидува да разбере зошто нејзините родители се посветиле на чувањето на нејзината постара сестра Ел.

Кога Ајрини дознава дека нивната мајка починала, таа се согласува да се врати во семејниот дом. Преплашена од психичката состојба на сестра ѝ, Ајрини се обидува да се заштити, но свесна е дека е вовлечена во отровната мрежа која е исплетена околу нејзиното семејство… и наскоро сфаќа дека минатото е многу покомплицирано отколку што може да си замисли. Нејзината иднина се потпира на откривање на ужасната вистина за тоа зошто навистина била дадена пред многу години.

АКО ЈА ПОЗНАВАШЕ СЕСТРА МИ е психолошки роман полн со неизвесности…

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “АКО ЈА ПОЗНАВАШЕ СЕСТРА МИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *