Саемот на книга започнува на 3-ти мај, со промоција на „МИТОТ ЗА ЛИНКОЛН“! #КултраНаСаем2018

СО ПРОМОЦИЈА НА ВОЗБУДЛИВИОТ ТРИЛЕР „МИТОТ ЗА ЛИНКОЛН“ ЗАПОЧНУВА САЕМОТ НА КНИГА! Култура и оваа година за своите читатели има подготвено многу намалувања, подароци, изненадувања. Саемските денови ќе бидат …

Нов политички трилер на Санта Аргирова, „Времето на Перонов“ со промоција на 27.04.2018 година

Промоцијата на новиот политички трилер на Санта Аргирова во издание на ИП Култура ќе се одржи во петок на 27-ми април, во нашата книжарница со почеток од 17 часот.  …

„ОД ДЛАБОЧИНИТЕ НА МОРЕТО“ монографија за морскиот свет од македонски професионален готвач со промоција на 18-ти април

„ОД ДЛАБОЧИНИТЕ НА МОРЕТО“ монографија во која подетално и сликовито е претставен дел од морскиот свет на Јадранот кој е карактеристичен за Медитеранската кујна. Авторот шеф Дејан Карапеев, професионален …

Среќна среда во Култура! -40% на три популарни наслови!

Секоја среда, среќна среда во книжарницата Култура!  Нашите најпопуларни наслови по одлични цени. Оваа среда на 11.04.2018 година, со намалени цени се „Ќерка на правта“ приказна за топлината и …

„Има нешто магично во Сен Тропе“ нова книга на Елизабет Адлер од 27-ми март во Култура

Елизабет Адлер е англиска писателка и бестселер автор на љубовни романи и тирлери. Родена е во 1950 година во Јоркшир, Англија, а пишувала мини крими приказни уште во училиште. …

Промоција на „Небото над реката Чарлс“, нов роман на Катерина Серафимовска, на 21.03.2018 година

Промоцијата на новиот роман во издание на Култура од авторката Катерина Серафимовска ќе се одржи на 21.03.2018 година со почеток од 18 часот.  „Небото над реката Чарлс“ е третот роман …

Едицијата Стилтон се збогатува со две нови изданија од Теа Стилтон! Промоција на 19.03.2018 година во книжарница Култура

Џеронимо и Теа Стилтон се брат и сестра, и тие се омилените ликови на децата.  Италијанската цртана серија која ги раскажува авантурите, згодите и незгодите на глувчињата, раскажани преку …

Добитникот на Романијада 2018 ќе биде објавен за време на Саемот на книгата

Ги известуваме учесниците во конкурсот за најдобар роман меѓу младите неафирмирани македонски автори Романијада 2018 дека добитникот ќе биде соопштен за време на Саемот на книгата, кој ќе се одржи од …

Промоција на новиот роман на Милијана Павловска „За тебе љубов моја“ на 06.03.2018 во Култура

Има напишано 15 романи, а нејзиниот последен роман „За тебе љубов моја“ својата промоција ќе ја има на 6-ти март, во книжарницата Култура.  Милијана Павловска е родена 1951 година во …