Телефон: +389 2 3296 - 763

Култура на 54-от Саем на литература за деца во Болоња од 03-06 април 2017
ИП Култура како издавач на култната детска едиција Џеронимо Стилтон и соработник на АЛМА едициони е гостин на годинешниот Саем за детска литература во Болоња.

Соработката со италијанските издавачи е од големо значење во делот на детската литература. Секогаш со инвентивни содржини и богата детска литература, Култура се труди да се доближи до светскиот тренд на достапна литература за деца.
Како претставници на Република Македонија заслужено го добивме вниманието и просторот меѓу интернационалните издавачи  на Болоњскиот саем.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X