Showing 1–16 of 19 results

БАЈКА ВО ЊУЈОРК

420 ден

Издавач: Култура,2018 година
Мек повез, 430 стр.
Наслов на оригиналот: FAIRYTALE OF NEW YORK, Miranda Dickinson

СÈ УШТЕ МИСЛАМ НА ТЕБЕ

450 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 554 стр.
Наслов на оригиналот Adele Parks, STILL THINKING OF YOU
Повеќе за авторот https://www.adeleparks.com/

Комплет книги од Џени Хан

Rated 5.00 out of 5
1,170 ден

Трилогија – комплет книги од Џени Хан 
До сите момци што ги сакав
П.С. Се’ уште те сакам 
Засекогаш, Лара Џин 

АЈДЕ ПОГЛЕДНИ МЕ СЕГА

420 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 390 стр.
Наслов на оригиналот Miranda Dickinson, TAKE A LOOK AT ME NOW
Повеќе за авторот https://miranda-dickinson.com/

ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН

390 ден

ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ #1 http://kultura.com.mk/proizvod/site-momtsi-shto-gi-sakav/
П.С. СЀ УШТЕ ТЕ САКАМ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/p-s-s-ushte-te-sakam/
ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН #3 http://kultura.com.mk/proizvod/zasekogash-lara-dhin/
Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 328 стр.
Наслов на оригиналот Jenny Han, ALWAYS AND FOREVER, LARA JEAN
Повеќе за авторот http://jennyhan.com/index2.html

ПОНУДА ШТО НЕ МОЖЕШ ДА ЈА ОДБИЕШ

420 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 444 стр.
Наслов на оригиналот Jill Mansell, AN OFFER YOU CAN’T REFUSE
Повеќе за авторот http://jillmansell.co.uk/

СТРАНЕЦОТ ВО МОЈОТ ДОМ

450 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 492 стр.
Наслов на оригиналот Adele Parks, THE STRANGER IN MY HOME 
Повеќе за авторот https://www.adeleparks.com/

П.С. СЀ УШТЕ ТЕ САКАМ

390 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 332 стр.
Наслов на оригиналот Jenny Han, P.S. I STILL LOVE YOU
Повеќе за авторот http://jennyhan.com/index2.html

СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ

390 ден

 #1 ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ http://kultura.com.mk/proizvod/lubovniot-detektiv/
#2 СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ 

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 435 стр.
Наслов на оригиналот Alexandra Potter, LOVE FROM PARIS
Повеќе за авторот http://www.alexandrapotter.com/
https://www.facebook.com/Alexandra.Potter.Author/

ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ

390 ден

ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ #1
П.С. СЀ УШТЕ ТЕ САКАМ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/p-s-s-ushte-te-sakam/
ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН #3 http://kultura.com.mk/proizvod/zasekogash-lara-dhin/
Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 346 стр.
Наслов на оригиналот Jenny Han, TO ALL THE BOYS I’VE LOVED BEFORE
Повеќе за авторот http://jennyhan.com/index2.html

СЀ ЗАПОЧНА СО БАКНЕЖ

420 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 390 стр.
Повеќе за авторот https://miranda-dickinson.com/

САКАЈ МЕ СО ЛАГИ

350 ден

Едиција САКАЈ МЕ СО ЛАГИ
Изгубени во љубовта #1 http://kultura.com.mk/proizvod/izgubeni-vo-lubovta/
Валкано црвено #2 http://kultura.com.mk/proizvod/valkano-tsrveno/
Сакај ме со лаги #3
Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 288 стр.
Наслов на оригиналот Tarryn Fisher, THIEF
Повеќе за авторот http://www.tarrynfisher.com/

ОБИДИ СЕ СО МЕНЕ

420 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 454 стр.
Наслов на оригиналот Jill Mansell, TAKE A CHANCE ON ME
Повеќе за авторот http://jillmansell.co.uk/

ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

350 ден

ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ #1
СО ЉУБОВ ОД ПАРИЗ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/lubov-od-pariz/
Издавач : Култура
Година : 2017
Страници : 443
Наслов на оригиналот Alexandra Potter, THE LOVE DETECTIVE
Повеќе за авторот http://www.alexandrapotter.com/

Out of stock

Дали често доаѓате овде

250 ден

Издавач : Култура
Година: 2011
Формат: мека
Страници: 376


На радио оди ноќната програма проследена со љубовни песни. Додека Лутер Вандрос ја пее „Endless love“, водителот д-р Купидон чита љубовни писма.Три пријателки, Грејс, Рајан и Меги.Грејс е среќна со својот вереник Спенсер. Заедно живеат, веќе ја побара за сопруга и толку. Нема конкретен датум, нема подготовки за венчавка и Грејс почнува да се прашува дали тој е вистинскиот. Случајно дознава дека нејзината прва љубов, Џими Малик, се жени. Беа тинејџери кога Џими ѝ го скрши срцето. Една вечер случајно налетува на Џими Малик.Тој, пак, е сигурен дека ја пронашол вистинската жена со која сака да го помине животот.Но по случајната средба со Грејс, се раѓа црвот на сомнежот.

Се разгорува старата искра.Може ли да се оживее старата љубов?Рајан е самохрана мајка која сè уште го чека нејзиниот принц на бел коњ. Поминаа осумнаесет месеци откако ја напушти таткото на нејзиниот син. Таa никогаш не замислуваше дека работите ќе завршат вака. Беше преубава млада жена која наликуваше на Грејс Кели. За кратко време, со напорна работа, успеа да стане позната мејк-ап стилистка. И тогаш, го сретна Фил. Остана бремена и мислеше дека соништата ѝ се остварени.

Но еден ден, Фил ѝ призна дека се вљубил во друга жена и се отсели следниот ден. Рајан преку ноќ стана самохрана мајка. Сега купува секси долна облека, иако нема кој да ја види. Пали ароматични свеќи и не престанува да се надева.Дали д-р Купидон може да ѝ помогне?Меги е долги години со својот принц и сè уште се заљубени како и првиот ден. Првата љубов им трае цел живот. Заедно уште од тинејџерските денови, заедно и во староста. И покрај фактот што Меги има повеќе од педесет години, таа има енергија, живот и радост за животот како тинејџерка, валкан смисол за хумор и фармерки кои го оцртуваат нејзиниот задник за кој било која млада девојка може само да сонува.Прекрасен роман од перото на Александра Потер. Приказна за три жени и нивните траги-комични ситуации во потрага по она вистинското. Приказна за вистинската љубов и сомнежите околу неа, за пријателството, за нештата кои се навистина важни во животот.

Out of stock
Out of stock

Повикај го Ромео

250 ден

Издавач : Култура
Година : 2012
Формат : мека
Страници : 332


Што е најлошото нешто што може да ви се случи на Денот на заљубените?

Да ве откачи долгогодишниот дечко? Да морате вечерта да ја поминете сами? Идиот во спортски автомобил да ве испрска со вода од вирче? Кога сето ова ќе се случи, Џулиет ќе помисли дека нејзиниот љубовен живот не може да биде полош. Меѓутоа, таа и не се сомнева дека работите наскоро ќе станат многу покомпликувани… Ќе се покаже дека зад воланот на спортскиот автомобил бил нејзиниот бизнис-соперник (соперник од работа). Џулиет знае дека не би требало да му се доближува, ама тоа не е лесно. Згоден, секси и потполно гламурозен, Сајкс цврсто одлучи да ја шармира и да ја преземе од нејзиниот дечко Вил. Меѓутоа, дали вреди да се ризикува? Дали на Џулиет и Сајкс им е навистина судено или нејзиниот Ромео е сепак многу поблиску до домот?

Џулиет ќе ја сфати вредноста на вистинската љубов во оваа романтична комедија, која зборува за страста, вистината и за тоа како патот до она што навистина го сакаме често е полн трње.

Out of stock