Е-адреса: Лозинка:


Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Островот со скриеното богатство

Роберт Л. Стивенсон
Оригинален наслов на книгата : ISLAND OF HIDDEN TREASURES
ИСБН : 978-9989-32-257-0
Година на издавање : 1993
Издавачка куќа : КУЛТУРА
Прегледaна: 5182 пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 193
Димензии : 0x0
Корица : мекаКраток опис

Желбата за потрага по богатство е неодолива уште со самиот настанок на човекот. Потрагата по богатството била инспирација на голем број на писатели, сценаристи на филмови, детски бајки... И овде во книгава се раскажува за сите авантури на група морнари кои трагаат по богатството, и сите нивни незгоди, катастрофи кои ги погодиле не ги отргнале од желбата да продолжат понатаму и да ја остварат својата цел.


Оценка од корисниците

5 звезди

8

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

4

Просечна оценка
3,7
12

Коментари од корисниците

14.02.2015 20:21:58   Anonymous напиша

МИ ТРЕБА прераскажена лектира ОСТРОВОТ НА СКРИЕНОТО БОГАТСТВО цела лектира прераскажена
27.04.2014 15:57:28   Anonymous напиша

не е баш
16.10.2013 18:33:14   Anonymous напиша

Многу интересна книга